Auto MAX - пошук запчастин за номером

top

Автозапчастини: роль салонного фільтра в автомобілі

Роль салонного фільтра у автомобілі.
     Під час одногодинної поїздки через салон Вашого автомобіля відбувається до 100 000! літрів повітря, що містить пил, пилок, дим, сажу, продукти зносу гальмівних колодок та шин, озон, гази та інше. Особливо шкідливі для здоров'я дрібнодисперсні частинки пилу, тому що вони проникають глибоко у легені та можуть викликати алергічні реакції, запальні процеси. Саме тому усі сучасні автомобілі оснащені салонними фільтрами.
     Повітряний фільтр салону (салонний фільтр) – елемент очищувача повітря, який служить для очищення повітря від різних забруднень, автодеталь, що відноситься до розряду витратних матеріалів при обслуговуванні автомобіля. Пилові фільтри очищають повітря від твердих частинок і захищають від дрібного пилу, пилку, промислового пилу та інших дрібних частинок, що проникають у легені. Фільтри з активованим вугіллям також поглинають запахи і отруйні гази, такі як оксиди азоту, пари бензину або добрива, а також виводять до 99% озону.
     Однак деякі автовласники вважають обов'язковими заміну масляного, повітряного, паливного фільтрів, а ось про салонний фільтр забувають, або вважають цю автозапчастину в автомобілі неважливою і не вимагає заміни. Насправді, салонний фільтр, як і будь-який інший, вимагає періодичної заміни, мінімум раз на рік, а при їзді у важких умовах – частіше.
 
     Салонний фільтр можна і ПОТРІБНО міняти.
     Фільтруючий матеріал влаштований таким чином, що спочатку вловлюються більші, а потім вже дрібніші частинки. Фільтри твердих частинок - уловлюють тверді фракції (пилок рослин, дрібнодисперсний пил). Бувають більш потужні тришарові комбіновані фільтри з прошарком.
роль салонного фільтра в автомобілі

Завдання вугілля у фільтрі, таке ж,

як і активованого вугілля в таблетках

-поглащати шкідливі речовини


активованого вугілля – вони також абсорбують неприємні запахи та гази, такі як оксиди азоту, бензинові пари, озон. Це вугільні фільтри. Складки його сильфон складаються з трьох шарів: шар активованого вугілля знаходиться між двома шарами нетканого матеріалу. Завдяки «сендвічевій» конструкції комбінованого фільтра в ньому поєднано дві абсолютно незалежні функції. При цьому саме шар активованого вугілля вбирає гази (головним чином, вуглеводні і такі шкідливі речовини, як сірководень, діоксид сірки і оксиди азоту).
 
    Між двома волокнистими шарами розміщується прошарок спеціального грануляту з активованого вугілля. Саме в порах активованого вугілля затримуються неприємні запахи. Активоване вугілля складається переважно з вуглецю (у більшості випадків > 90%) з дуже пористою текстурою. Пори пов'язані один з одним як у губчастому матеріалі. Два грами активованого вугілля приблизно відповідають площі футбольного поля. Таким чином, стандартний фільтр містить приблизно 200 гр. активованого вугілля, має фільтруючу поверхню, що дорівнює площі майже сотні футбольних полів!
     Також сьогодні не рідкість – автомобілі з двома салонними фільтрами. Перший - грубого очищення. Можливо, звертали увагу, що на деяких сучасних автобусах є плоскі надбудови, в них вбудовані фільтри. У легковому автомобілі це може бути фільтр, наприклад, у повітрозаборі або в печі, кондиціонері. Основне призначення фільтра грубої фільтрації – продовження життя основному салонному фільтру. Частіше такий фільтр є спінений поліестер або волокнисті мати.роль салонного фільтра в автомобілі
 
     Спінений поліестер стійкий до озону, гідролізу, зношування, температури до 90 °C і не містить пластифікаторів і фреон. Волокнисті мати - це матеріал, що складається з декількох шарів поліефірного волокна, товщиною 10 і 20 мм. Така конструкція поєднує максимальну ефективність з оптимальним накопиченням пилу. Волокно з поліестеру погано спалахує (клас горючості F1), стійке до гідролізу, зносу та витримує температуру до 100 °C. Матеріал не містить силікон, пластифікатори та фреони.
 
     При засміченні фільтр починає працювати менш ефективно або перестає затримувати пил у принципі. роль салонного фільтра в автомобіліТакож забруднений фільтр – це чудове середовище для розмноження бактерій, грибків та іншої мікрофлори, що викликає захворювання людини. Ви можете і не зрозуміти, що вірусною застудою Вас заразив засмічений салонний фільтр, який разом із невідфільтрованим повітрям запустив у салон автомобіля вірусні бактерії. Якщо повітряний фільтр салону зламаний або засмічений, то концентрація шкідливих речовин у салоні автомобіля може збільшитись у шість разів у порівнянні з повітрям зовні. Скажи мені, в якому стані твій фільтр - і я скажу, чим ти дихаєш.
 
     Окрім погіршення Вашого самопочуття, забруднений салонний фільтр також впливає на видимість!роль салонного фільтра в автомобіліЗі збільшенням ступеня забруднення фільтра збільшується опір фільтра зустрічному потоку повітря. Це сприяє запотіванню скла та підвищує навантаження на приводний двигун вентилятора, що може призвести до його виходу з ладу через перегрівання. А також знижує ефективність роботи системи кондиціювання. Салонний фільтр, встановлений перед системою опалення або кондиціонером, захищає їх від шкідливих відкладень. Найчастіше салонний повітряний фільтр кріпиться в транспортному засобі перед системою опалення та кондиціонером, тобто там, де забруднене атмосферне повітря засмоктується, очищається і подається всередину салону. При оптимальному стані фільтра обсяг подачі повітря складає до 150 літрів на секунду. У міру забруднення фільтра скорочується обсяг подачі повітря. Це особливо помітно, коли, незважаючи на максимально встановлену потужність вентилятора, в кабіну надходить лише обмежена кількість повітря. (Часто, щоб розвіяти сумніви, досить просто поглянути на фільтр.) Якщо салонний повітряний фільтр засмічився, то, незалежно від пройденого кілометражу з моменту останньої заміни фільтра, його необхідно замінити. Якщо цього нероль салонного фільтра в автомобіліЯкщо система опалення або кондиціонування повітря може бути заподіяна збиток, який обійдеться дуже недешево.
 
     Ефективність роботи салонного фільтра залежить від початкової якості фільтруючого матеріалу, рівномірної та міцної форми складок, а також від ступеня забруднення фільтра. Першу частину легко виконати покупкою якісного фільтра, що зарекомендували себе виробників, а другу – виключно своєчасною заміною. Саме тому дуже важливо виконувати періодичну заміну салонного фільтра! Засмічений фільтр має знижену ємність для утримання забруднень, або втрачає її в принципі. (Наслідки – брудне повітря в салоні, втрата потужності в системі опалення/кондиціонування (аж до повного виходу з ладу, тому що тепер частинки бруду не вловлюються, а осаджуються на теплообміннику випарнику) і знову ж таки шкода здоров'ю).
 
     Змінюйте салонний фільтр при кожному ТО.
 
     Найчастіше салонні фільтри змінюють після закінчення зимового сезону, у рамках підготовки автомобіля до літнього сезону. Але треба також пам'ятати і про те, що весна/літо - це активний період цвітіння різних рослин, пилок від яких забиває салонний фільтр, що сприяє зниженню ефективності роботи системи опалення в зимовий період, а це і зледеніння скла, і зниження потужності обігріву, і можливі неприємні запахи... Порада - якщо за весняно-літній період Вам довелося покататися по полях і по лісах, або в інших місцях активного цвітіння, то перед зимовим сезоном поміняйте салонний фільтр. Це дозволить системі підігріву салону взимку працювати на повну потужність.
     Варто ця автозапчастина відносно недорого, і частіше автовласник може замінити його самостійно, не вдаючись до допомоги майстрів станції техобслуговування. До речі, змінюватимете фільтр, подивіться на нього. Оку видно лише зовнішня частина забруднення, уявіть собі, скільки всього всередині! Тих найдрібнодисперсніших частинок.
 
     При заміні салонного фільтра зверніть увагу на правильне встановлення фільтра потрібною стороною. Напрямок повітряного потоку позначається на бічній поверхні фільтра стрілками. Також слід звертати увагу на правильне розташування пазів та фіксаторів. Класична помилка при монтажі – пластмасовий зачіп знаходиться не там, де треба. В результаті рама підламується і складки деформуються. Отже, підламується і прокладка з піноматеріалу, що веде до утворення отвору, через яке забруднення безперешкодно потрапляють до салону.
роль салонного фільтра в автомобілі
     Під час підготовки статті використані матеріали від компанії-виробника автокомпонентів MAHLE. Компанія MAHLE рекомендує робити заміну салонного фільтра через кожні 15000 км пробігу або хоча б 1 раз на рік. Геометрія складок елементів салонних фільтрів MAHLE та KNEHT розроблена таким чином, щоб максимально збільшити термін його експлуатації. Низький повітряний опір зменшує навантаження на вентилятори. Точне підганяння фільтруючого елемента до корпусу запобігає підсмоктування повітря. Фільтри салону не виділять шкідливих випарів, оскільки при їх виробництві не використовуються розчинники, а з'єднання елементів проводиться нешкідливими методами ультразвукового зварювання.