Auto MAX - пошук запчастин за номером

top

МІНЕРАЛЬНЕ МОТОРНЕ МАСЛО – ПРО НЬОГО. ОЛІЯ ДЛЯ РЕТРО-АВТО?

Коли між деталями силового агрегату з природного зносу зростає зазор, треба використовувати густіше масло. Чим вище в'язкість ПММ, тим товщі плівка на сталевих деталях. Давайте розглянемо докладніше цей старий добрий продукт.

Якщо вас цікавить, як роблять мінеральну олію, то технологія виробництва мінеральних моторних масел дуже проста. Потрібно просто взяти мазут і перегнати його. Ось чому купити мінеральну моторну олію дешево можна навіть сьогодні. Основою мастильних матеріалів чисто нафтового походження так звана оригінальна біла олія. Потім додаються присадки в моторне масло, завдяки яким воно отримує необхідні характеристики (або посиляться вже існуючі якості).

Зазвичай присадки для моторних масел корисні тим, що:

1. Загалом покращують характеристики мінерального моторного масла, та й іншого теж.

2. Очищають внутрішні поверхні двигуна продуктів зносу.

3. Захищають двигун від зносу раніше часу, попереджають корозію.

Але в залежності від покращень на мінеральні моторні масла ціна все ж таки різна. Насамперед, мінеральна олія при високих навантаженнях і температурах виявляє дуже слабку стабільність. Воно елементарно починає руйнуватися за сильного нагрівання та інших умов, схожих на критичні. Взагалі, мінеральна моторна олія характеристики без присадок має дуже скромні. У цьому недоліки мінеральних масел і полягають.

Але купити синтетичне моторне масло дешево навряд чи вдасться. Воно нерідко в 4 рази дорожче за мінералку. Якщо у вас новий автомобіль від офіційного дилера або авто з пробігом щодо свіжої моделі, то синтетичні моторні мастила напевно стануть єдиним варіантом. Сучасні двигуни зібрані досить точно, зазори між деталями у них невеликі. Зате купити мінеральну моторну олію для старих автомобілів дуже корисно. Тут навіть напівсинтетичне масло в двигуні не компенсує великі зазори між деталями, що труться, а також може витікати назовні через нещільності прокладок і ущільнювачів.

Тому автоексперти не радять лити синтетику у старі машини, сподіваючись на чудодійні зміни. Якщо вам потрібні моторні олії для ретро-автомобілів з набиванням замість сальників, то тут мінеральна олія стане безальтернативною на 100%. Причому важливо знати, як вибрати моторну олію для ретро-автомобіля правильно та безпомилково.

Витрата мінеральної олії потрібно контролювати. Підливайте рідину, частіше міняйте її, і машина прослужить ще досить довго!