Auto MAX - пошук запчастин за номером

top

Замерзла вода в омивачі стекол автомобіля - поради досвідчених.

Кожен автолюбитель знає, що до настання морозів потрібно «правильно» підготувати та обслужити свій автомобіль. Одним пунктом зі списку підготовки автомобіля є заміна води в бачку омивача на спеціальну рідину «незамерзайку». Робиться це для того, щоб при настанні негативних температур рідина в системі омивача не замерзла.

Замерзла вода в омивачі

Але трапляється так, що через розсіяність або через велику зайнятість, ви не змогли вчасно змінити рідину на «незамерзайку» і вона у вас замерзла. А буває таке, що й куплена рідина виявляється контрафактною і теж замерзає. Що робити в подібній ситуації, як її уникнути, ми і розглянемо в цій статті.

Тепле приміщення.
Найпростіший метод - це загнати автомобіль у тепле приміщення або опалювальний паркінг у магазині і чекати поки що рідина в системі відтане. Деякі люди радять у подібній ситуації заганяти автомобіль на мийку та вибирати найдовшу процедуру (з ручним миттям кузова, хімчисткою салону та інше). При цьому, поки автомобіль знаходиться на мийці, рідина повинна відтанути. Категорично не раджу цей спосіб! По-перше, рідина може все-таки не встигнути розтанути. А по-друге, після миття та виїзду на мороз, ви додаєте собі нових проблем (замерзання замків дверей, гумових ущільнювачів дверей від води, що потрапила під час миття)!

Спирт.
Ще один «гуляючий» у народі метод полягає у наповненні ємності омивача горілкою або спиртом. Але до нього я ставлюся скептично, виходячи з економічних та доцільних поглядів. Запам'ятайте, після розведення льоду будь-якою рідиною, яка його розтоплює, необхідно обов'язково відкачати субстанцію, що утворилася, штатним насосом омивача скла і після цього налити «незамерзайку».

Зняття бачка.
А що робити, коли немає можливості знайти тепле приміщення і не хочете експериментувати з рідинами на спиртовій основі? Розглянемо такі методи.

Якщо у вас вітчизняний автомобіль, то ви можна сказати відбулися «легким переляком». Це пов'язано з тим, що виконання компонентів у нього засноване на архаїчному рівні, тому конструктори не намагалися зменшити вільні обсяги та розміри кузовних елементів, а встановлювали всі вузли у місцях вільного доступу. Бачок омивача скла у вітчизняному автомобілі стоїть під капотом на одному з крил (як правило, праворуч) і легко витягається. Після зняття бачка з автомобіля треба занести його додому чи будь-яке тепле місце, де рідина зможе розтанути. Після розморожування та зливу старої рідини, заливаємо хорошу «незамерзайку» та встановлюємо бачок омивача скла на автомобіль у зворотному від зняття порядку.

Гаряча вода.
Тепер розглянемо варіант, якщо у вас автомобіль іноземного виробництва. У цій ситуації все складніше. Найчастіше ємність омивача скла знаходиться у важкодоступному місці (зазвичай за бампером або під крилом) і зняти його дуже проблематично. Тут можна скористатися такими методами. Або долити гарячу воду в бачок, тільки не окріп (окріп приведе до деформації або до того, що пластмасова ємність лусне). Цей метод підійде, якщо у вас ємність омивача вільна більше, ніж на половину. Після того як гаряча вода розтопить лід, всю рідину відкачуємо моторчиком омивача і заливаємо хорошу незамерзайку.

Найбільш доцільним і найкращим вважаю метод із додаванням підігрітої «незамерзайки». Для цього її розігріваємо до гарячої температури та також додаємо в ємність омивача скла. Гріти «незамерзаючу» рідину можна і від працюючої печі автомобіля, але тоді процес сильно збільшується за часом!

Що робити, якщо замерзли шланги або форсунки.
Буває таке, що замерзають шланги, що підводять, і форсунки омивача скла. При замерзанні шлангів просто пустіть і прогрійте двигун . Оскільки всі шланги, що підводять, знаходяться в підкапотному просторі з часом від тепла двигуна вони відтануть. З форсунками складніше, вони встановлені назовні автомобіля. Тому щоб вони відтанули, раджу їх гріти за допомогою «тепла рук», для цього обхопіть або прикладіть до форсунок руку. Інші дії небезпечні, тому що якщо поливати їх теплою або гарячою водою на морозі, можна отримати скол лакофарбового покриття під форсунками або поруч. Зумовлено це величезним перепадом температур.

Наприкінці статті все ж таки пораджу, щоб не допустити замерзання рідини в системі омивача скла, вчасно міняти воду на «незамерзайку». Використовувати лише якісну рідину, куплену в магазині з гарною репутацією. Не купувати «незамерзайку» біля дороги чи стихійних ринків. Коли немає можливості або бажання відкачувати воду із системи омивача скла, використовуйте спеціальний концентрат, додаючи його у воду відповідно до зазначених пропорцій.